Dřevěné výplně

Dřevěná prkna lze montovat svisle, vodorovně nebo šikmo, případně kombinovat všechny tyto směry. Naše firma vytváří dřevěné výplně způsobem, o kterém jsme přesvědčeni, že zajišťuje jejich dlouhodobou životnost a snadnou udržovatelnost.

Často se nás ptáte …

Je možné montovat prkna bez mezery?
Montovat prkna bez mezery možné je, ale jedná se o dřevo, tj. o přírodní materiál, který podléhá povětrnostním vlivům. Může se tedy stát, že použitá prkna začnou „pracovat“ a kroutit se, čímž dojde k tomu, že konce prken nejsou v jedné linii. Na výplni bez mezer pak tento nedostatek výrazněji vynikne. Není to vada, ale není to hezké.

Je vhodné používat palubky?
Pokud jde o palubky, jejich používání nedoporučujeme, protože bývají z jedné strany hladké, ale z druhé strany profrézované. Proto je jejich použití opět z estetických důvodů spíše nevhodné. Navíc jak palubky, tak i prkna na sraz (bez mezer) mají další nevýhodu, a to obtížnější údržbu. I sebelepší nátěr je potřeba po čase obnovit. Palubky, které jsou systémem pero-drážka vsunuty do sebe, ve spoji nikdy nikdo bez demontáže nenatře, stejně tak jako prkna na sraz. Toto místo pak bude slabým článkem výplně a dojde zde nejdříve k opotřebení.

Jakou mají dřevěná prkna životnost?

Jaké dřevo doporučujete použít na dřevěnou výplň brány?
Do dřevěných výplní doporučujeme prkna o šířce do 12 cm (širší mají tendenci se prohýbat) s malou mezerou (stačí i 5 mm). Průhlednost tak bude zanedbatelná a výplň bude působit jako jeden celek.

Jakékoliv další dotazy ohledně dřevěných výplní rádi zodpovíme.