Rozdělení pohonů

 

Pohony

pohony-1Pohony námi instalované dodáváme od italských výrobců Nice a Proteco. Od každého výrobce máme vybrané modely, o kterých víme, že jsou spolehlivé a po dlouhou dobu slouží zákazníkům bez nutnosti údržby a oprav. Automatický pohon s příslušenstvím je jedna z položek, na které se nevyplatí šetřit.

Na posuvné brány teleskopické dvojdílné, teleskopické trojdílné, nesené i posuvné po kolejnici se vyrábí pohony elektromechanické (motor s převodovkou a s pastorkem pro přenos síly na ozubený hřeben).

Na křídlové brány s jedním nebo dvěma křídly se montují se vyrábí pohony v provedení hydraulickém (v pohonu je čerpadlo a píst), nebo elektromechanickém (v pohonu je elektromotor s převodovkou) a dále se dělí na na pákové, pístové a podzemní (názvy jednotlivých typů se mohou lišit dle pojmenování výrobcem). Je možné je použít i na jiné specifické aplikace.

pohony-2

Pak jsou další kategorie pohonů jak pro brány posuvné, tak i pro brány křídlové. Například pohony pro velké nesené brány ukryté v nosném profilu, nebo pro posuvné i křídlové brány pohony s kolečkem, které bránu tahají po komunikaci. Jedná se o atypické řešení, které není moc časté.

Pro posuvné brány teleskopické dvojdílné, teleskopické trojdílné, nesené i posuvné po kolejnici dodáváme pohony elektromechanické (motor s převodovkou a s pastorkem pro přenos síly na ozubený hřeben). Více detailů najdete v záložce Pohony pro posuvné brány.

Ke křídlovým branám montujeme převážně pohony elektromechanické, jejichž výkon dostačuje na většinu aplikací u rodinných domků. Pro případ, kdy elektromechanické nestačí, můžeme nabídnout pohonu hydraulické (v pohonu je čerpadlo a píst). U křídlových bran dále rozdělujeme pohony na pákové, pístové a podzemní. Tyto pohony je možné použít i pro jiné specifické aplikace. Více detailů najdete v záložce Pohony pro křídlové brány.

Existují i další typy pohonů jak pro brány posuvné, tak i pro brány křídlové. Například pohony pro velké nesené brány ukryté v nosném profilu nebo pohony s kolečkem, které bránu tahají po komunikaci. Jedná se o atypická, ne příliš obvyklá řešení. V případě zájmu o informace o jakémkoliv typu pohonu nás neváhejte kontaktovat.

Komentáře jsou uzavřeny.